T C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI PDF Ücretsiz indirin

T C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI PDF Ücretsiz indirin

Bu nedenle idari para cezası ödenmezse hapis cezasına çevrilemez. İdari para cezası ödenmezse, cezanın tahsili amacıyla borçlu kişi hakkında yalnızca icra işlemleri yapılabilir. Uygulamada çoğu zaman kişi adına kayıtlı taşınmaz mallar ile araba veya banka hesaplarına haciz konulmaktadır. Kişinin evine giderek fiili haciz uygulaması yapılmamaktadır. Zaten, ev haczine gidilse bile kanunen ev eşyaları haczedilemez. Yeşilay bağımlılıklarla mücadele alanında proje geliştirecek üniversiteler için mali destek programı açıyor….

Somut olayda, taraflar arasında işçi ve işveren ilişkisi bulunmamaktadır. Davaya konu istem, davacı tarafından 4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun’un 21/3. 4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu’nun 20 /son maddesi, idari para cezalarının genel esaslara göre tahsil edileceğini düzenlemiştir. Yeşilay bağımlılıkla mücadele alanında sosyal destek temelli yenilikçi projeler üreten STK ve üniversiteler için mali destek programını açıkladı…. SGK’nın verdiği idari para cezalarına karşı doğrudan mahkemeye dava açmak mümkün değildir. Dava açamadan önce idari itiraz yollarının kullanılması gerekir. SGK bünyesinde İdari Para Cezasına İtiraz Komisyonları bulunmaktadır. İdari para cezasına itiraz süresi, genel olarak 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 27. İtiraz süresi idari para cezasının ilgili kişiye tebliğinden, yani para cezasına dair yaptırım kararının eline ulaşmasından itibaren başlar. İdari para cezasına ilişkin genel hükümler 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nda yer almaktadır. Yeşilay, bağımlılıkla mücadele alanında projeler üreten STK ve üniversiteler için mali destek programını açıkladı.

Bağımlıların tıbbi tedaviden sonra normal hayata dönmesinde rehabilitasyon dönemi büyük önem taşıyor. Uluslararası alandaki faaliyetlerini bir üst aşamaya taşıyan Yeşilay, küresel bir sivil toplum kuruluşu statüsüne ulaştı. Tarafından düzenlenen Basın Teşvik ve Vefa Ödülleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen görkemli bi… Yeşilay’ın tüm Türkiye’de başlatmış olduğu Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) şubeler vasıtasıyla yaygınlaşmaya devam ediyor…. Yeşilay ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikteliğinde yapılan “Sağlıklı Nesil Sağlık Gelecek” yarışmasının sonuçları açıklandı…. Yeşilay Mardin Şubesi ve Artuklu Ünivermostbet güncel giriş Genç Yeşilay Kulübü birlikteliğinde üniversite öğrencileri arasında münazara programı düzenlendi….

Yeşilay Dergisi’nin Ağustos sayısında ele alınan konuda, çocukta ileride görülebilecek saldırganlık … Heybeliada’da genç Yeşilay gönüllülerinin katılacağı gençlik kampı katılımcıları belli oldu. 200 genç İstanbul’un en güzel adalarından biri olan Heyb… Tarihi Bursa Reyhan Paşa Hamamı, “sağlıklı bir gelecek” hedefiyle Yeşilay Bursa Şubesi’nin faaliyetlerine mekân olacak…. 2015 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında iki aşamalı olarak açıklanan teklif çağrısının nihai değerlendirme süreci tamamlandı…. Dünyada bağımlılığı en yaygın madde olan alkol, başta kanser olmak üzere 200 hastalığa davetiye çıkarıyor. Yeşilay’ın, uzman psikologlarla yönlendirme yaptığı YEDAM telefonla danışmanlık hattını en çok bağımlı yakınları arıyor. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Yeşilay’ın desteğiyle “Sokaktan Sahaya” projesi kapsamında gençler kötü alışkanlıklardan korunacak…. Yeşilay Diyarbakır Şubesi eğitim çalışmaları kapsamında TÜRGEV’e bağlı yükseköğrenim yurdundaki öğrencilerle buluştu…. Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlendi.

Yeşilay Dergisi’nin Temmuz sayısının kapağını iki kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk kadın tekvandocu İrem Yaman tasarladı… 2015 yılından itibaren Yeşilay Danışmanlık Merkezleri ile bağımlı ve yakınlarına hizmet vermeyi sürdürüyor…. Yeşilay, kuruluşuna öncülük ettiği Uluslararası Yeşilay Federasyonu (UYEF) ile 81 ülkede bağımlılıklarla mücadeleyi destekliyor… Yeşilay’ın geliştirdiği Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programı, eğitimlerin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için geliştirildi … Yeşilay bağımlılıkların tedavisinde ve ceza hukukunda uzman isimlerin katılımıyla “Ceza Hukuku ve Bağımlılık Açısından Kumar” konulu panel düzenledi… Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Yeşilay şubeleri 2021 Hizmet İçi Eğitim Toplantılarında bir araya geliyor….

  • Yeşilay’ın 100’üncü yaşında Yeşilay dergisinin kapağı ünlü isimlere emanet…
  • Mardin Artuklu Mükerrem Tüfekçioğlu İmam Hatip Ortaokulu 7.
  • Yeşilay Bolu Şubesi Başkanı Dr. Mehmet Kayhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolu Valisi Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti….

Yeşilay Kartal Şubesi, Yeşilay Haftası kapsamında geniş katılımlı bir kahvaltı programı gerçekleştirdi…. Kuruluş yıl dönümünü ve Yeşilay Haftası’nı kutladı…. Yeşilay, Türk Kızılayı Toplum Merkezi çalışanlarına Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında “Uygulayıcı Eğitimi” verdi…. Yeşilay’ın Türkiye genelinde ilk ve ortaokullarda yaygınlaştırdığı Benim Kulübüm Yeşilay projesi, Yozgat’taki okullarda uygulanmaya başladı…. Yeşilay Urfa Şubesi, 26 Haziran Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü dolayısıyla, il merkezinde bilgilendirme istasyonu açtı…. Bağımlılıkla her alanda mücadele eden Yeşilay’ın “Bi’ Liran Var Mı?

“15-24 yaş uyuşturucu için en riskli grup, ailenin yakın ilgisi şart” … Yeşilay, Fransa’da ve Belçika’da yaşayan Türk toplumuna yönelik “Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi ve YEDAM Tanıtımı” programı gerçekleştirdi… Yeşilay’ın bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 18 Kasım tarihine kadar uzatıldı. Bağımsız ve sağlıklı bir gelecek için hazırlanan “Bağımlılıklardan Koruyan Aile Rehberi” ile aileler daha güçlü… “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması”nın 12’ncisi için son başvuru tarihi 17 Şubat 2023 olarak belirlendi… Yeşilay’ın bu yıl 6’ncısını düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu… Uluslararası Yeşilay Kapasite Geliştirme Programı, Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleşti…

Yeşilay, bağımlıklarla mücadelesini uluslararası alanda da sürdürmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, son dönemde kullanımı artan elektronik sigara konusunu gündemine aldı. 3-6 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 4. Uluslararası Kapasite Geliştirme Programı için Uluslararası Yeşilay Federasyonu’na bağlı… Yeşilay, bu yıl İrlanda, Dublin’de 9-11 Mart tarihleri arasında altıncı kez düzenlen ‘Küresel Alkol Politikaları’ konferansına katıldı. Tütün ürünleri kullanımı dünyada her yıl 8 milyon insanın ölümüne yol açıyor… 25 farklı Ülke Yeşilayı, TBM Uygulayıcı Eğitimi ile dünyanın dört bir yanından alanında uzman profesyoneller bir araya geldi… Bu yıl 11’inci kez düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması başvuruları 31 Mart’a kadar devam ediyor…. 64’üncü CND oturumunda deneyimlerini paylaşacak olan Yeşilay, bağımlılıklarla mücadeleye küresel düzeyde sağladığı katkıyı daha da güçlendirecek…. Yeşilay’ın bağımlılıklarla ilgili araştırmalara yer verdiği hakemli akademik dergisi … Yeşilay’ın bu yıl 5’inci kez düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın kazananları düzenlene ödül töreninde açıklandı…

Altın Örümcek Web Ödüllerinde halkın favorisi seçildi…. Tütün(sigara) ürünlerinin görüntülenme ve satışına kısıtlamalar getiren yasa teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edildi. Sağlık Bakanlığı ve Yeşilay iş birliğiyle Kasım 2018 tarihleri arasında, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesinde çeşitli illerde çalışan psikol… Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu’nun 2. Gününde de uyuşturucu sorunu uluslararası düzeyde tartışılmaya devam etti…. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında Ankara’da Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi…. Yeşilay’ın geleneksel hale gelen Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın Kazanan İsimleri 22 Şubat Cuma Günü Açıklanacak…. Yeşilay’ın bu yıl ‘Uyuşturucu Madde Bağımlılığı’ ana temasıyla düzenlediği, Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın sonuçları açıklandı…. Diyarbakır’da açılacak Yeşilay Bağımlılık Rehabilitasyon Merkezi için hazırlanan protokol düzenlenen törenle imzalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu Raporu’nda korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi. Raporda, uyuşturucudan ölüm bir önceki yıla oranla 4 k… Yeşilay’ın desteklediği Kısa Film Senaryo Yarışması sonuçlandı. “Uyuşturucu ve Farkındalık” konulu en iyi senaryoların seçildiği yarışmada birinciliğ… Yeşilay Gebze Şubesi yeni eğitim öğretim döneminde üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilere tercih döneminde yardımcı oldu…. Yeşilay ve Malezya Üniversitesi işbirliğinde Eylül tarihlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da “Uluslararası Bağımlılık, Önleme ve Tedavi… Yeşilay, hayata geçirdiği Yeşilay Akademi kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) Temel Bağımlılık Eğitimi verdi…. Yeşilay’ın En Yeşilaycıları ödüllendirdiği “Yeşilay En’leri Zümrüdüanka Ödülleri” Cumhurbaşkanlığı himayesine alındı…. Yeşilay Bursa Şubesi’nin olağan genel kurulunda Dr. Serhat Yamalı oy birliğiyle başkanlığa seçildi…. Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır ve beraberindeki heyet Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu makamında ziyaret etti…. Burcu Günay, 5 yaşındaki oğlu Boran ve 9 aylık oğlu Bozok’la anne olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top